Haber

Antalya Valisi Ersin Yazıcı Model Birleşmiş Milletler Konferansına katıldı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye’nin çeşitli illerinden 164 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na katıldı.

Kepez’de bir okulda düzenlenen konferansta konuşan Yazıcı, Türkiye’nin kalkınmasının kesintisiz bir çalışma gerektirdiğini belirterek, en değerli görevin gençlere düştüğünü belirtti.

Çoğu göç ve ekonomi Göçten kaynaklanan sorunlar yaşadıklarını vurgulayan Yazıcı, “Göç dünyanın en büyük ve bitmeyen sorunu. Dünyanın birçok yerinde göç nedeniyle insanlar ölüyor. Gelir adaletsizliği olduğu sürece göç asla gelmeyecek. Çünkü insanlar kendi ülkelerinde ihtiyaçlarını karşılayamadığında başka ülkelere göç ediyor ve göç ettikleri ülkenin iyi ekonomisinden pay almak istiyorlar.” Ekonomik adaletsizlik olmasa kimse bunu yapmazdı. Maalesef bu adaletsizlik günümüzde de devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Yazıcı, adaletin sağlanması için güçlü bir Türk devletine ihtiyaç olduğunu, bu nedenle Türkiye’nin her alanda lider ülke olması gerektiğini kaydetti.

Ülkenin geleceğine sahip çıkacak Türk gençliğine güvendiğini belirten Yazıcı, “Önce iyi insan, sonra işini iyi yapan insan olacağız. Ekonomimiz ve savunma sanayimiz güçlendikçe ben de geleceğim. İnşallah ülkemiz dünya süper liginde yer alır. Üzerinize düşen sorumluluk ağırdır. Ama siz bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirirsiniz. Yapacağınızdan eminim. Hepinize başarılar dilerim.” dedi.

Lise öğrencilerinin dünya ülkelerini delege olarak temsil ettikleri ve ekonomi, güvenlik, sağlık, göç krizi gibi küresel sorunlara çözüm üretmeye çalıştıkları konferans 1 Mayıs’ta sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu