Teknoloji

Microsoft Paint, yeni arka plan kaldırma özelliğiyle daha da ileri gidiyor

Microsoft, Canary ve Dev kanalında Paint for Windows Insiders’ın yeni güncellemesini duyurdu. Yeni güncellemeyle birlikte Microsoft Paint kullanıcılarına fotoğraflardan arka planları hızla kaldırma seçeneği sunuluyor Kolayca mükemmel fotoğraflar oluşturmalarını sağlar. Ayrıca bu özellik, kullanıcıların tuvalin tamamından veya tuval içindeki bir seçimden arka planları kaldırmasına da olanak tanır.

Bu özelliğin kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcının bir tuvali Paint’e aktarması veya Paint’i kullanarak mevcut bir görüntüyü açması gerekir. Kullanıcılar Microsoft Paint’e girdikten sonra üst şeritteki arka planı kaldır düğmesindeki Arka Planı Kaldır seçeneğini tıklatabilirler. Bu, görüntüdeki arka planı anında kaldırır. Alternatif olarak, seçim aracını kullanarak görüntünün bir bölümünü seçebilir ve Microsoft Paint’in seçilen alanın arka planını kaldırmasını sağlayabilirsiniz.

Bu özellik şu anda Canary’deki Windows Insider’lara ve Dev kanalına sunuluyor. Arka plan kaldırma özelliğini kullanmak için Microsoft Paint 11.2306.30.0 Bir sürümün veya daha üstünün kurulu olduğundan emin olmalısınız. Canary veya Dev kanalını kullanıyorsanız en son güncellemeyi indirmek için Microsoft Store’a gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu