Ekonomi

Ulaştırma Bakanı: Bayram boyunca Marmaray, Başkentray ve İZBAN ücretsiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İstanbul’un şehir içi ulaşımının ana omurgası olan Marmaray, Marmaray, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Hattı ve Halkalı-Bahçeşehir Hattı, Ankara’da Başkentray, İzmir’de İZBAN Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek. ” söz konusu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram boyunca ücretsiz olacak otoyol, köprü ve demiryollarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demiryolu ulaşımının hız ve maliyet açısından çok avantajlı olduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi ile hızlı tren, ana hat ve bölgesel hatlarda 24 binin üzerinde koltuk kapasitesini artırdık. 9 gün olan Kurban Bayramı tatilinde memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlarımız için tren seferleri.Seyahat edemeyen veya tatilini Ankara-İstanbul ve İzmir’de geçirecek olan vatandaşlarımız için ise bayram boyunca şehir içi ulaşımı ücretsiz yaptık. Kurban Bayramı” dedi.

“Bakanlığımız bayram boyunca teyakkuzda olacak”

Abdulkadir Uraloğlu, ulaşımın yoğun olacağı bayramlarda vatandaşların huzur içinde tatillerini geçirmeleri için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın teyakkuz halinde olacağının altını çizdi:

“Vatandaşlarımızın dinlenmeleri mübarek olsun, Kurban Bayramı’nda demir, hava, kara ve deniz yollarında tüm ekiplerimiz ile teyakkuzda olacağız. Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızın mübarek günlerini yaşayabilmesi için tüm birimlerimizle birlikte çalışacağız. sevdiklerine kavuşacaklardır. Bu vesileyle Milletimizin ve İslam Aleminin yaklaşan Kurban Bayramını tebrik ediyorum.”

Ücretsiz kullanım 24 Haziran gece yarısı başlayacak ve 3 Temmuz Pazartesi saat 07:00’ye kadar sürecek.

Yap-işlet-devlet projeleri dışında Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de ücretsiz olacak. Bayramda 3 milyona yakın vatandaşın sadece şehir içi ulaşım sistemlerinden faydalanması bekleniyor. – ANKARA

haberderbent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu