Haber

Sarıyer’de köpeği boğmaya çalıştığı belirlenen zanlı tutuklandı

Sarıyer’de bir köpeği boğarak öldürmeye çalıştığı gerekçesiyle yakalandıktan sonra serbest bırakılan ve aynı köpeği merdiven boşluğuna fırlattığının belirlenmesi üzerine yeniden gözaltına alınan zanlı, tutuklandı.

Maden Mahallesi’nde 26 Kasım’da gece saatlerinde bir köpeğe işkence edildiğine dair görüntüler üzerine yakalanan ve hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılan şüpheli E.Ç.K’nin (30) bu olaydan çabucak evvel tıpkı köpeği bir merdiven boşluğuna fırlattığı anlar da etraftaki güvenlik kameralarınca tespit edildi.

Bunun üzerine tekrar gözaltına alınan kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği isimli makamlarca tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Etraf ve Tabiat Muhafaza Ofis Amirliği grupları, Maden Mahallesi’nde 26 Kasım’da gece saatlerinde meydana gelen köpeğe azap konusuna ait çalışma yürütmüştü.

Bir vatandaşın cep telefonuyla kaydettiği imgelerde köpeğin üzerine bastırıp, boğmaya çalışan kişinin kimliğini belirleyen takımlar E.Ç.K’yi (30) yakalamıştı. Adliyeye götürülen kuşkulu hakkında 5199 sayılı Hayvanları Müdafaa Kanunu yeterince 2 bin 43 lira para cezası uygulanmış, zanlı E.Ç.K. isimli denetim koşuluyla özgür bırakılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu